Bookmark and Share

 
 

Podlahové topení - TUPLEX podložka pod plovoucí podlahy

Jakou podložku dát pod podlahy, když je podlahové topení?

Kdybych tu měl vypsat ty podložky, které se při pokládce podlah, plovoucím systémem nehodí, byl by to docela dlouhý seznam. Proto napíši jednu z těch, které se hodí. TUPLEX.

 

Jde o promyšlenou podložku pod podlahy, které se pokládají plovoucím způsobem na podlahové topení. Když už se rozhodnete investovat nemalé peníze do podlahového topení, neváhejte investovat do kvalitní podložky pod podlahy. Tuplex zlepšuje zvuk vaší plovoucí podlahy. Je konstruován tak, aby izoloval, tlumil hluk a zároveň měl vynikající prostupnost tepla. A to se opravdu podařilo. Je certifikován na pokládku v mnoha Evropských zemí.

Pokládka podložky Tuplex je snadná. Vyrábí se v dvojím provedení. Jedna varianta má okraje řezané na tupo, druhá má na jedné straně samolepící „rukáv“, ten se při pokládce přilepí na vedlejší položenou podložku Tuplex.

 

Na co bych chtěl upozornit je, že sice se dočtete u výrobce, že Tuplex vyrovnává / nepíší ale co nebo kolik / nerovnosti. Na to nespoléhejte a podlahu si dopředu dobře nachystejte na pokládku. Neměla by na tom být hůře než +/- 2mm na 2m lati.  Byť se dále píše, že dokonale odolává vlhkosti, že je to překážka v pronikání vlhkosti, nespoléhejte na to. Tuplex igelit má po sečtení 0,18 mikronů a normy pro vytvoření parozábrany uvádějí 0,20mikronů.

 

Podlahovou podložku Tuplex mohu doporučit pod veškeré dřevěné a laminátové podlahy, které se pokládají na plovoucí způsob. A to bez rozdílu, zda tam podlahové topení je nebo není. Mimo podlahy, které na sobě již mají instalovanou podložku, která je vhodná na podlahové topení. V tomto případě se již žádná další podložka na podlahy nepokládá, ani nesmí. 

Podložka pod podlahy TUPLEX Overlap
Tloušťka 3 mm
Šíře role 1,1 m
Balení 33m2
Prodejci Podlaháři

 


Článek byl převzatý z webu www.videopodlahy.cz
Takhle lejeme my.
Takhle lejeme my.
 

Vytvořeno: 31.8.2014  -   11633 zobrazení  


 
   
 • img
  CORNFIELD
  Plovoucí podlaha CORNFIELD Vinylcork, UNICLIC 
 • img
  Vinylové podlahy
  Thermofix Farta 
 • img
  Pokládka korkové podlahy
  Když se správně položí a zalakuje, vydrží bez renovace i 20 let. 
 • img
  Čištění PVC
  a nanesení ochranné vrstvy 

VIDEOPODLAHY.cz

 
 
|   © 2013 PODLAHY-STRNAD.cz   |
| Webdesign: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |